ÚVOD|    O SPOLEČNOSTI|    VŠE O NÁKUPU|    DOPRAVA|    KONTAKTY
Uživatel nepřihlášen   přihlášení / registrace
Léky, kosmetika, akční nabídky - Nej-lékárna.cz
sk

Éterický olej KURKUMA 10ml

Ostatní sortiment nebo doplněk stravy

Detailní obrázek
Kód zboží:
9999991
Dostupnost:
skladem
Cena s DPH
450 Kč (372 Kč bez DPH)
Vložit počet:

ÉTERICKÝ OLEJ KURKUMA

Tento 100% přírodní esenciální olej má celou řadu užitečných vlastností. Kurkuma patří mezi rostliny, které jsou předmětem velkého počtu vědeckých výzkumů. Mnohými vědci bývá kurkumový esenciální olej označován jako jeden z nejúčinnějších, který podporuje zdravou reakci těla na zánět a podporu zdravých buněčných funkcí, funkcí mozku, ledvin a zdravé detoxikace. Po tisíce let je důležitou součástí mnoha přírodních léčebných systémů

Charakteristický pro esenciálního oleje kurkumy - jeden z nejúčinnějších prostředků pro prevenci věkové změny kůže, zabraňuje vráskám. Přírodní prostředky k léčbě a prevenci nachlazení

Intenzivní výzkumy účinků kurkumy v posledních 50 letech potvrdili, že za většinu účinků kurkumy odpovídá žluté barvivo kurkumin. Kurkumin prokázal v mnoha studiích antioxidační, protizánětlivé, antivirální, antibakteriální, antifungální a protirakovinné účinky, potenciál léčit mnohé formy zhoubných nádorů, cukrovku, alergie, artritidu, , revmatické a svalové bolesti,alzheimerovu chorobu, aterosklerózu a mnoho dalších chronických onemocnění.

Kurkuma je také prospěšná při prevenci zdraví mozku. Některé studie dále naznačují, že se kurkumin dokonce podílí na ničení rakovinových buněk, zejména v prsou, žaludku a kůži.

Mezi některé z jeho primárních tradični ch využití patří zmírnění bolestí žaludku, působení proti zánětu, obnovu ledvin a detoxikace krve.

Éterický olej z kurkumy má silný antibakteriální a protivirový efekt, díky čemuž působí proti celé řadě zánětů. Lze jej využít při onemocněních dýchacího systému, jako je chřipka, rýma či nachlazení, kdy omezuje množení škodlivých mikroorganismů a zmírňuje příznaky.

Kurkuma také podporuje správnou funkci jater a udržuje je zdravá.

Kurkumový esenciální olej je užitečný i pro péči o pleť v boji proti akné.

POUŽITÍ:INHALACE - přidejte do vody v aromalampě 5-10 kapek.

VNĚJŠÍ POUŽITÍ - na masáž 3% ředení pro dospělé, t.j. 5-8 kapek na 10ml základního rostlinného oleje (1,5% pro děti a mládež od 6 – 12 let a 1% pro děti do 6 let., t.j. polovičná dávka pro děti a mládež a třetinová pro nejmenší děti)

KOUPEL - 2-4 kapek zředit do jedné lžíce soli nebo teplého mléka/medu •DO KOSMETICKÝCH VÝROBKŮ – 1-3 kapky •KLOKTÁNÍ: 1-3 kapky do 1 dl teplé vody

Vnitřní užiti: Rozdrtit jednu kuličku pepře,přidat 1 kapku esenciální oleje kurkuma,konzumovat 1 denně.

Kurkumovník je rostlina z čeledi zázvorníkovitých, pocházející z jihovýchodní Asie. Dorůstá do výšky 1,2 metru a kvete v dubnu až v květnu. Sušením a namletím oddenku kurkumovníku vzniká známé koření charakteristické žluté barvy, kurkuma. Žluté barvivo kurkumy je jednou z hlavních složek směsi kari koření. Jako barvivo se nazývá kurkumin a je hojně používáno v potravinářském průmyslu, kde má označení E100. Éterický olej se získává parovodní destilací ze sušeného kořene, na jeden litr esence je potřeba 40 kg kurkumy. Jeho vůně je sladká,dřevitá,jemně kořeněná. Kurkuma se v kosmetice používá hlavně pro své antibiotické a antimykotické účinky, přidává se do výrobků osobní péče a dentální hygieny (pomáhá také vybělit zuby).


Před použitím pečlivě přečtěte příbalový leták. V případě jakýchkoliv otázek nebo nejasností se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem.

Příbalový leták je součástí balení každého přípravku.

Změna sortimentu a cen vyhrazena

  Komentáře: vložit komentář